HAPO TechnikHAPO Technik

Menu

„Elphi“, REWE a další

Luxusní byty v soukromém vlastnictví v budově koncertního sálu Elbphilharmonie

Elbphilharmonie, zkráceně také „Elphi“, je koncertní sál v Hamburku, který byl dokončen v listopadu 2016. Tato budova byla navržena jako nová dominanta města, která se měla stát „kulturní památkou pro všechny“. 110 metrů vysoká budova ve čtvrti HafenCity se rozkládá na pravém břehu Norderelbe (Severní Labe) na špici ostrova Großer Grasbrook sevřené ústími přístavních doků Sandtorhafen a Grasbrookhafen.

Ve více než 40 bytech byly jako součást vzduchotechniky do potěru zality ploché oválné trubky a tvarovky od firmy m+a. Vzduchotechnické potrubí m+a je díky vysoké stabilitě obzvláště vhodné právě pro zalití do betonu a do potěru.

Nákupní centra REWE

Oválné trubky od firmy m+a jako součást nového designu více než 40 supermarketů

Každodenní nakupování v současné době prochází turbulentní změnou. Rostou velká nákupní centra, zvyšují se nároky na prostor a tím samozřejmě i na odvětrávání. Začíná se upouštět od zavěšených podhledů a polystyrenového obložení stropů, jež sice ukrývají vzduchotechnické potrubí před zraky zákazníků, ale zároveň umožňují usazování vrstev prachu. Maloobchod s potravinami začíná nyní sázet na otevřenost, jak je tomu například v kolínském maloobchodním řetězci Rewe.

Vznikl zcela nový, moderní koncept supermarketů, který jedinečným způsobem kombinuje ty nejlepší prvky a moduly z různých zaváděcích prodejen. Úmyslně zdůrazněná hra světla a stínu vyzdvihuje do popředí jednotlivé prodejní ostrůvky, centrální uličky a výstavní plochy.

Hladké jsou i přechody mezi reflektory osvětlujícími zboží a vzduchotechnickým potrubím upevněným na stropě. Ventilační a klimatizační jednotky jsou přiznané, funkční a snadno přístupné pro účely čištění a údržby.

Oválné potrubí od firmy m+a dokonale doplňuje prodejní prostory a ponechává dostatek místa pro instalaci sortimentních cedulí na zeď či strop v souladu se strategií řetězce Rewe: „Zelenina“, „Mražené výrobky“, „Sladkosti“ a podobně.

Jednoznačné výsledky: s tímto konceptem supermarketů dosáhla společnost Rewe současného rozvoje, díky němuž je nyní o velký krok před konkurencí. Chytrá kombinace odvětrávání, osvětlení a designu přinesla řetězci nezanedbatelnou konkurenční výhodu.

Výhody systému oválného potrubí:

• úspora místa díky nízké výšce instalace
• neotřelý design
• optimalizovaný objemový průtok
• nízká hlučnost
• rychlá montáž

Oválné vzduchotechnické potrubí v gastronomii

Více než jen „průmyslové rozvody“
Bez ohledu na to, zda je Váš podnik vybaven v moderním duchu nebo zda oplývá starobylým retro kouzlem: přiznané oválné trubky sloužící jako designové a funkční prvky odvětrávání dokonale podtrhnou Váš interiérový design.

Stropní instalace s úsporou místa díky oválným trubkám

Jsme předním evropským výrobcem zaměřeným na výrobu prostorově úsporných oválných trubek s vinutým svarem a potřebného příslušenství. Požadavek stavebních předpisů na minimální průměrnou výšku místnosti může projektantovi způsobit nemalé potíže. Oválné trubky s vinutým svarem od firmy m+a nabízejí úsporu místa a tedy ideální řešení těchto potíží. Kombinace oválných trubek m+a s integrovanou technologií osvětlení přináší vzrušující řešení, a to i v místnostech se standardní výškou.

Kontakt

HAPO technik s.r.o.
Tělovýchovná 1076, 155 00 Praha 5 – Řeporyje
Fügnerova 975, 388 01 Blatná

Tel: +420 383 422 976
E-mail: info@hapotechnik.cz